Zespół

grzegorz biłos

Grzegorz Biłos

Z wykształcenia teolog, z zamiłowania i pasji historyk rodziny i genealog. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy, zrzeszającego firmy genealogiczne – pierwszej tego typu organizacji w Polsce, a także członek Polskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego. Na co dzień zaangażowany również w projekty digitalizacji materiałów archiwalnych wykorzystywanych w poszukiwaniach oraz szkolenia dotyczące historii źródeł genealogicznych. Pracuje z dokumentami spisanymi w językach łacińskim, polskim, rosyjskim oraz niemieckim. W swojej pracy, gdzie ogromną wagę przykłada do metodyki i szczegółów, bardzo mocno podkreśla kwestie związane z budowaniem relacji z klientami, ponieważ „nie można powierzać rodzinnych tajemnic i intymnych szczegółów związanych z ich historią bez zaufania do osoby, której praca pozwoli je zrozumieć”.

 
mariusz michalak

Mariusz Michalak

Teolog, pedagog specjalny, a przede wszystkim genealog z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w dokumentacji rosyjskojęzycznej z obszarów Królestwa Polskiego (kongresowego) oraz zaboru rosyjskiego. Ponadto pracuje z dokumentami sporządzonymi w językach łacińskim, polskim i niemieckim.  Członek założyciel Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy, członek Polskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Warszawskiego Towarzystwa Genealogicznego. Ponadto wolontariusz w Archiwum Archidiecezjalnym Warszawskim. Zaangażowany w projekty indeksacji oraz digitalizacji źródeł genealogicznych. Prywatnie zafascynowany kształtowaniem się państw słowiańskich, historią ludów ościennych oraz genealogiami ich władców.

 
stanisław kaliński

Stanisław Kaliński

Pasjonat zajmujący się działaniami wojennymi na froncie wschodnim w latach 1914-15 oraz umundurowaniem i uzbrojeniem armii niemieckiej w latach 1914-1918. Autor książek: "Bolimów 1915", "Ataki gazowe w bitwie pozycyjnej 9. Armii Niemieckiej nad Rawką i Bzurą 1914-1915", współautor publikacji "Archeologiczne przywracanie pamięci o Wielkiej Wojnie w rejonie Rawki i Bzury (1914-1915). W Genus Meum jest konsultantem zajmującym się kwestiami szeroko pojętej wojskowości.